środa, 08 czerwiec 2022 11:14

Naturalne kosmetyki do twarzy, sekretem piękna i młodości

Oceń ten artykuł
(1 Głos)
naturalne kremy do twarzy naturalne kremy do twarzy pixabay

Skóra naszej twarzy jest o wiele cieńsza, niż w wielu innych partiach naszego ciała. Jednak to właśnie twarz jest najczęściej narażona na różnego rodzaju podrażnienia wynikające z działania wolnych rodników. 

Twarz jest najczęściej odkryta, przez co wiatr, mróz, zanieczyszczenia, kurz, makijaż, czy ostre promienie słoneczne mają do niej swobodny dostęp. Stosowanie kosmetyków pielęgnujących cerę jest jednym z zadań, które powinny wejść do codziennej rutyny. Chodzi tu zarówno o oczyszczanie twarzy na koniec dnia po działaniu wyżej wymienionych zanieczyszczeń, jak i nawilżenie, które jest najważniejsze w pielęgnacji skóry. Do obu czynności polecamy podjeść w sposób eliminujący z naszego życia wszechobecną chemię, a więc postawmy na naturalne kremy do twarzy, ekologiczne mydła oczyszczajcie i do demakijażu, delikatne peelingi, czy pełne witamin olejki roślinne.

Krok pierwszy – oczyszczanie twarzy.

Pierwszą czynnością każdego z nas po ciężkim dniu, powinno być oczyszczenie twarzy z powstałej przez cały dzień warstwy potu, kurzu często z dodatkowymi resztkami kosmetyków. W zależności od tego, czy jesteśmy zwolenniczkami mocnego podkreślania urody, czy nie, możemy wybrać różne sposoby. Delikatne, naturalne mydła do twarzy oczyszczają naszą cerę z zanieczyszczeń i pozwalają na wchłonięcie się w nią dobroczynnych składników. Dla osób nakładających puder w kremie, korektor i ciężkie kosmetyki do makijażu, można zastosować naturalne płyny do demakijażu, czy coraz popularniejsze kostki myjące przeznaczone do usuwania tego typu silnych zanieczyszczeń. Po tym wszystkim do akcji wchodzą naturalne kremy do twarzy lub ewentualne olejki roślinne w celu nawilżania.

Krok drugi – nawilżenie.

Najpopularniejszym i chyba najlepszym wyborem nawilżającym są odpowiednio dobrane do cery naturalne kremy do twarzy o działaniu nie tylko pozwalającym na dostarczenie i zachowanie wody w skórze, ale także będące boosterem dla samoregeneracji skóry. Do okolic oczu warto wybrać dodatkowy kosmetyk. Skóra pod oczami jest niezwykle cienka, a próby zmywania makijażu w postaci wodoodpornych tuszów itp., zazwyczaj mocno ją podrażniają. La le masło kawowe pod oczy poradzi sobie z tego typu pielęgnacją, nawilżając, łagodząc i nie podrażniając. Niektóre z nas stawiają także na używanie olejów, takich jak olej arganowy, czy masło Shea. Może to być dobry sposób na pielęgnację, jednak polecamy stosowanie ich na co dzień, w większych zestawieniach, w których znajdują się w już gotowych kosmetykach. W ten sposób zapewnimy naszej cerze jeszcze więcej czułości.