wtorek, 01 czerwiec 2021 12:11

Organizacja ślubu w Warszawie – jakie miejsce wybrać? O czym pamiętać?

Oceń ten artykuł
(1 Głos)
Amber Room Wesele Amber Room Wesele pixabay

Organizacja ślubu to duże przedsięwzięcie. Wydawać, by się mogło, że w dużym mieście będzie to łatwiejsze do realizacji, ale czy faktycznie tak jest?

Obecnie obostrzenia związane z pandemią powoli są luzowane i coraz więcej osób zaczyna ponownie myśleć o organizacji uroczystego ślubu i wesela. Czym się zatem kierować przy wyborze miejsca na uroczystość? O czym pamiętać przy załatwianiu różnego rodzaju spraw, związanych z przygotowaniami do tego ważnego dnia?

Ślub i wesele w dużym mieście – jak to zorganizować?

Duże luzowanie obostrzeń może wiązać się z tym, że coraz więcej osób będzie załatwiało formalności pozwalające na zawarcie związku małżeńskiego. Warto też pamiętać, że część osób, która odwołała swoje uroczystości, zamówiła już terminy na wiosenny i letni okres. Dlatego też największym wyzwaniem może okazać się zgranie wszystkich terminów. Wydawać by się mogło, że w takim mieście jak Warszawa, które jest bardzo duże, załatwienie restauracji, hotelu czy fotografa może nie być problemem. Trzeba tutaj jednak pamiętać o tym, że często takie osoby i miejsca są rezerwowane już na długo przed planowanym terminem uroczystości.

W związku z tym w pierwszej kolejności warto dowiedzieć się o dostępne terminy w miejscach, gdzie chce się urządzić wesele i ewentualnie zorganizować ślub, o ile zgodę na to wyrazi urzędnik. Następnie porównać je z datami, jakie proponowane są w Urzędzie Stanu Cywilnego czy w świątyni wyznaniowej.

Jakie miejsca w Warszawie warto wziąć pod uwagę przy organizacji wesela?

W Warszawie jest wiele ciekawych miejsc na organizację wesela. Trzeba jednak pamiętać o tym, że te najbardziej popularne będą miały rezerwacje nawet na kilka lat do przodu. Jednym z bardziej interesujących jest Amber Room. Wesele tam organizowane zostało sfotografowane m.in. przez Pawła Kotasa. Rezultaty jego pracy możesz zobaczyć na jego stronie: https://pawelkotas.com/.

Piękne wnętrza idealne sprawdza się zarówno przy kameralnym, skromnym weselu, jak i większej uroczystości. Piękny ogród okalający obiekt, może być wykorzystany do organizacji ślubu cywilnego w plenerze. Goście weselni mogą także z niego korzystać, gdy będą chcieli odpocząć chwilę od jedzenia i hucznej zabawy.

Wybór fotografa ślubnego – czym się kierować przy podejmowaniu decyzji?

Jedną z istotnych kwestii jest także wybór fotografa, który upamiętni ten wyjątkowy dzień. Przeglądając oferty, warto zwrócić uwagę nie tylko na cenę, jaką fotograf proponuje za pakiet zdjęć. Dobrze jest także zapoznać się z jego wcześniejszymi pracami. Sprawdzić, w jakiej stylistyce się specjalizuje, jak obrabia zdjęcia, a także, w jakim rodzaju sesji się specjalizuje.

Po tym, jak już wybierzesz właściwego fotografa, ustal z nim wszelkie szczegóły i zapisz je w umowie. Podstawowe kwestie, które powinny być w niej zawarte to przede wszystkim: miejsce wykonania fotografii, data wykonania usługi, termin oddania zdjęć i ich ilość, a także ewentualne kary umowne, które będą dotyczyły obu stron, w przypadku, gdy z winy którejś z nich nie dojdzie do realizacji umowy.