środa, 05 październik 2022 10:16

Pracuj bezpiecznie jako opiekunka osób starszych w Niemczech

Oceń ten artykuł
(1 Głos)
Opieka Niemcy od zaraz Opieka Niemcy od zaraz adobestock

Popularność pracy opiekunek osób starszych w Niemczech sprawia, że osób zainteresowanych wyjazdem jest coraz więcej. Nasz kraj jest aktualnie jednym z głównych dostawców usług opiekuńczych do Niemiec.

Dzięki temu możemy cieszyć się bogatym wyborem ofert. Czemu praca w opiece zyskała taką popularność? Wpływ na to mają przede wszystkim dobre warunki pracy i wysokie wynagrodzenia. Jednak przed pierwszym wyjazdem często pojawiają się wątpliwości, czy na pewno jest to bezpieczne. Jedziemy na jakiś czas do obcego kraju i chcemy czuć się pewnie i spokojnie. Czy opiekunki w Niemczech naprawdę są bezpieczne?

Czy praca opiekunek seniora jest bezpieczna?

Bezpieczeństwo opiekunek często zależy od sposobu podjęcia pracy. Najlepiej jest nawiązać współpracę z renomowaną agencją opiekuńczą. To rozwiązanie pomaga uniknąć pracy "na czarno", która wiąże się z wieloma zagrożeniami. Przede wszystkim, aby pracować bezpiecznie, należy posiadać legalną umowę. Dzięki niej otrzymujemy transparentnie zapisane warunki pracy oraz wynagrodzenie. Dobra umowa powinna zawierać także wszystkie szczegóły zlecenia, np. miejsce i czas pracy. Drugą ważną kwestią jeżeli chodzi o bezpieczeństwo opiekunek za granicą jest ubezpieczenie. Wyjeżdżając na własną rękę opiekunka musi pamiętać, aby zorganizować je samodzielnie. Inaczej nie będzie mogła skorzystać z opieki zdrowotnej na terenie Niemiec. 

Jak szukać dobrych ofert pracy w opiece?

Współpracując z renomowaną agencją przez cały okres zlecenia czuwa nad Tobą doświadczony opiekun wyjazdu. Przykładem firmy, która proponuje takie rozwiązanie jest Veritas Opieka - jeden z liderów w branży opiekuńczej. Agencja udostępnia również całodobowy kontakt telefoniczny. Veritas Opieka zajmuje się kompleksową organizacją wyjazdów. Doświadczony rekruter pomoże znaleźć Ci idealne zlecenie. Nie musisz również martwić się o wyżywienie i zamieszkanie - są one bezpłatne. Agencja pokrywa również koszty obustronnego przejazdu. Jeśli chodzi o zarobki to średnia pensja w Veritas Opieka wynosi 1800€ netto miesięcznie. Szukasz uczciwych zleceń w opiece? Sprawdź najnowsze oferty pracy w Veritas Opieka: Opieka Niemcy od zaraz.