środa, 31 sierpień 2022 10:34

Wydajność iPhone 13 pro - czy to najlepszy smartfon na rynku?

Oceń ten artykuł
(1 Głos)
etui na iphone 13 pro etui na iphone 13 pro pixabay

Bez dwóch zdań można potwierdzić, że marka Apple robi jedne z najlepszych i najbardziej pożądanych urządzeń na rynku. Jest to zasługa zarówno bardzo dobrego marketingu, jak i jakości, której trzymają się sami twórcy. Wiele ludzi jest jednak fanami androida i umniejszają temu, że iPhony są zwyczajnie jednymi z najlepszych urządzeń na rynku.

 

Jaka jest prawda? Czy komponenty obecne w iPhonach są takie same, jak w innych smartfonach, działających na systemie android? Sprawdźmy to i zobaczmy, jak prezentuje się wydajność jednego, z najbardziej popularnych smartfonów ostatniego roku.

Procesor, kamera i pamięć masowa – czy dają radę w 2022 roku?

Zacznijmy może od samego procesora, który naprawdę robi wrażenie. Jest to sześciordzeniowy gigant, który potrafi uciągnąć naprawdę wiele aplikacji, bardzo wymagających, działających jednocześnie w tle. Mimo to smartfon nie przejawia żadnych problemów z wydajnością. Zanim ktoś pomyśli, że wychodzą już smartfony z ośmiordzeniowym procesorem, to warto dodać, że procesor, procesorowi nie równy. Jest to zasługa zarówno wydajności, jak i jakości.

Fani komputerów z pewnością wiedzą o czym mowa, gdyż bywa, że karta graficzna, czy nawet procesor na tym samym poziomie, jednak wydany przez inną firmę, ma całkowicie różne wydajności. Wiąże się to z tym, że liczy się tutaj materiał oraz jakość wykonania. Dlatego też procesor Apple jest znacznie lepszy, niż niejeden procesor ośmiordzeniowy. Warto również pamiętać o tym, że iPhone 13 Pro jest dostępny w różnych wariantach pamięciowych, dlatego można go kupić od 128 GB. Jest to pokaźna suma, która zazwyczaj w zupełności wystarcza na okres użytkowania smartfonu. Dla wielu osób najważniejszy jest jednak aparat. Rozwijające się media społecznościowe, w tym TikTok, spotęgowały zapotrzebowanie na dobry i wydajny aparat.

Jeśli więc chcesz nagrywać TikToki i robić zdjęcia w najwyższej rozdzielczości 4k, to z pewnością będzie to smartfon idealny dla Ciebie. 12 MPX z przodu oraz trzy obiektywy z tyłu, z których każdy z nich ma 12 MPX, dzięki czemu różnicę na zdjęciach robionych iPhonem lub innym smartfonem są widoczne gołym okiem. Można zdecydowanie polecić ten telefon, jeśli chodzi o to, jak prezentują się jego komponenty, gdyż zarówno wydajność, jak i jakość są na najwyższym poziomie.

Design – czy przypadnie do gustu każdemu?

Jeszcze nie powstał telefon, który wkrada się w każde gusta, dlatego można śmiało stwierdzić, że nie każdemu przypadnie do gustu. Nie skłamiemy jednak, kiedy powiemy, że klasyczny i elegancki design od Apple jest faworytem wśród milionów klientów na całym świecie.

Ekran o rozdzielczości 2532x1170 daje głębie ostrości oraz umożliwia oglądanie w najwyższej jakości, natomiast jego przekątna jest idealna. Nie męczy oka i nie jest też nieporęczna. Warto jednak pamiętać, że ekran może się zbić, dlatego warto zainwestować dodatkowe pieniądze w dobre etui oraz szkło hartowane. Wszystkie akcesoria do iPhone 13 Pro znajdziesz na https://etuistudio.pl/5839-etui-na-iphone-13-pro, dlatego zapraszamy, gdyż na pewno znajdziesz coś dla siebie.