środa, 01 marzec 2023 16:00

Projekty sal i domów weselnych z oferty MURATORA

Oceń ten artykuł
(2 głosów)
projekty domów weselno-bankietowych i zajazdów projekty domów weselno-bankietowych i zajazdów Projekt budynku usługowego - UC11 Budynek usługowy z pokojami gościnnymi z kolekcji Murator, arch. Igor Szupłat

Otwarcie swojej działalności w branży ślubnej to pomysł na biznes, który od lat nie traci na popularności. Organizowanie przyjęć weselnych jest bowiem niemal nieodłącznym elementem zawarcia związku małżeńskiego i zazwyczaj wymaga stosownej oprawy.

Każdego roku mnóstwo osób poszukuje lokalu, w którym możliwe będzie urządzenie kameralnego lub wystawnego przyjęcia dla rodziny i znajomych. Dlaczego więc nie zainwestować we własny lokal dedykowany organizacji wesel i innych imprez okolicznościowych? Pomogą nam w tym gotowe projekty domów weselnych od MURATORA.

Projekty sal i domów weselnych z kolekcji MURATORA

Bierzemy pod uwagę możliwość budowy domu weselnego? Koniecznie zapoznajmy się z kolekcją MURATORA na stronie https://projekty.muratordom.pl/uslugowe/projekty-domow-weselno-bankietowych-i-zajazdow/. Znajdziemy tam wiele zróżnicowanych propozycji, które pozwolą nam w podjęciu optymalnej decyzji odnośnie zakupu gotowego projektu, dedykowanego organizacji różnego rodzaju przyjęć.

Jeśli nasz budżet nie pozwala na realizację dużego obiektu, możemy skupić się na mniejszych budynkach, z kameralną salą. W ofercie czekają na nas projekty budynków o metrażu 160-330 m2, które umożliwią nam realizację przyjęć dla mniejszej liczby osób. Jeśli zaś planujemy inwestycję w rozległy, bardziej okazały lokal, w którym zorganizujemy wystawne wesele dla więcej niż setki gości - również znajdziemy odpowiednie propozycje. Będą to domy weselne o powierzchni sięgającej 730 m2, w których uwzględniono zarówno przestronną salę taneczno-konsumpcyjną, jak i rozbudowane zaplecze socjalno-gastronomiczne.

Charakterystyczną cechą takich budynków jest okazały wygląd zewnętrzny, nierzadko z dekoracyjnymi kolumnami i reprezentacyjną strefą wejściową. Wiele z nich posiada również funkcjonalne tarasy, które umożliwią nam obsługę gości na świeżym powietrzu podczas przyjęć organizowanych w cieplejszym sezonie.

Idealny projekt domu weselnego - jakie parametry powinien spełnić?

Podstawowym elementem idealnego domu weselnego jest wytworna sala, w której goście będą mogli spożywać posiłki oraz bawić się podczas uroczystej imprezy. W jej pobliżu powinny znaleźć się ogólnodostępne toalety oraz szatnia, w której weselnicy pozostawią swoją odzież wierzchnią. W budynku nie może zabraknąć pomieszczeń magazynowych do składowania zapasów oraz socjalnych dla pracowników.

Jeżeli nie planujemy korzystać z cateringu, w obiekcie obowiązkowo musimy wygospodarować odpowiednią przestrzeń na kuchnię i jej niezbędne zaplecze. Wybierając projekt z mniejszą, oddzielną salą konsumpcyjną – będziemy mogli obsłużyć nawet dwie oddzielne uroczystości w tym samym czasie. Godne uwagi są także projekty wyposażone w jeden lub kilka tarasów, oferujących dodatkowe miejsce dla gości zmęczonych hałasem i zabawą.

Warto przy tym rozważyć zakup planu architektonicznego z częścią mieszkalną. Możliwość wynajęcia pokoi w obiekcie to istotny dla wielu młodych par argument, który pozwoli im bez problemu przenocować przybywających z daleka gości.

Żadna z gotowych propozycji MURATORA nie do końca przypadła nam do gustu? Nic straconego! Jeżeli jakiś element w oferowanym projekcie nie do końca  nam odpowiada – nic nie stoi na przeszkodzie, aby dokonać pewnych zmian podczas adaptacji projektu i precyzyjnie dostosować go do własnych potrzeb. Również w aspekcie wykończenia, które nadaje lokali odpowiedni klimat - mamy pełną dowolność. Jeśli nie pasuje nam styl dworkowy, to zastosowane elementy dekoracyjne możemy zmodyfikować i dostosować je do własnej wizji architektonicznej. Czasem, już niewielkie zmiany, takie jak wprowadzenie detali z drewna, kamienia lub płytek - mogą znacząco zmienić charakter budynku.

Budowa domu weselnego to przedsięwzięcie wymagające przygotowania znacznych środków finansowych. Jednocześnie – z uwagi na popularność takich lokali i zapotrzebowanie na ich wynajem – możemy liczyć na stosunkowo szybki zwrot inwestycji, a w późniejszym czasie – wymierne korzyści finansowe. Co istotne, w takim budynku możemy organizować nie tylko wesela, ale również chrzciny, komunie, stypy czy imprezy firmowe. Dzięki tak wszechstronnej ofercie nasz kalendarz szybko zapełni się rezerwacjami, gwarantując nam stały dochód z urządzanych przyjęć przez okrągły rok.

Tekst sponsorowany: Gotowe projekty budynków usługowych od MURATORA - projekty.muratordom.pl