środa, 08 grudzień 2021 17:49

Fotel dla mamy karmiącej i nie tylko

Oceń ten artykuł
(1 Głos)
Fotel Chesterfield Artur Fotel Chesterfield Artur

Na co należy zwrócić uwagę kupując fotel do karmienia, na którym chcemy karmić nasze dziecko? Bez względu czy będziemy karmić naturalnie, czy korzystać z mieszanek, dla dziecka i dla matki najważniejsza jest bliskość, z której oboje czerpią przyjemność. Bliskość ta zapewnia dziecku poczucie bezpieczeństwa a to wpływa pozytywnie na jego rozwój.

 

Dziecko karmimy i w dzień i w nocy, jak jesteśmy wypoczęte i jak padamy ze zmęczenia na twarz, dlatego taki fotel musi być dla nas wygodny. Urodą fotela zajmiemy się później :).

Wygodny fotel dla mamy karmiącej

Na rynku dostępnych jest sporo foteli “mega wygodnych”, na których się prawie leży. Takie fotele to bardzo zły wybór. Wybierając fotel, zwróć uwagę na wysokość siedziska, praktycznie im wyższe tym lepiej. Dlaczego? Wbrew temu co piszą poradniki, my matki jesteśmy szczęśliwe, kiedy nasze maleństwo zaśnie w czasie karmienia. Wtedy delikatnie podnosimy się, tak aby nic nam nie drgnęło, bo to może wybudzić nasze kochane maleństwo i zapewnić nam długie i niepotrzebne usypianie. Dlatego jak chcesz zobaczyć z jakiego fotela, sofy czy krzesła wstaje ci się najlepiej, to możesz wziąć dużą tacę ustawić na niej kieliszki wypełnione wodą (najlepiej do martini) i  próbuj. Najwygodniej jest wstać z krzesła.

No dobra, ale my chcemy fotel do karmienia. Dlatego wybierzmy fotel którego siedzisko jest jak najwyższe i nie obniża się zbytnio przy oparciu. Oczywiście wybieramy fotel o na tyle wysokim oparciu, aby dawał podparcie naszym plecom. Wysokie siedzisko dba o nasze nogi, a oparcie dba o nasze plecy.

Fotel Chesterfield Ludwik

Fotel Chesterfield Ludwik

Fotele z wysokim oparciem i siedziskiem

Fotel Chesterfield Artur

Fotel Chesterfield Artur

Pierwszy z foteli Fotel Chesterfield Ludwik ma siedzisko na wysokości 49 cm, drugi fotel Chesterfield Artur na wysokości 47cm. Zaletą obu foteli są podłokietniki, które są ważnym wsparciem dla rąk. Ważny może być też fakt, że oba modele nie zajmują zbyt dużo miejsca. Można je więc zmieścić w sypialni czy pokoju dziecka. Ponadto jak dziecko podrośnie, fotele mogą być dalej użytkowane czy to jako fotel - pomocnik w sypialni, czy jako wygodne miejsce w pokoju dziecięcym do opowiadania czy czytania książek.

Fotel Uszak dla mamy karmiącej

Fotel Chesterfield Uszak Ton

Fotel Chesterfield Uszak Ton

Fotel Chesterfield Uszak Old

Fotel Chesterfield Uszak Old

Każdy z tych foteli może zostać wykonany w dowolnym kolorze i w tkaninach posiadających atesty, oraz zastosowane technologie ułatwiające łatwe utrzymanie tapicerki w czystości.

Przed wyborem fotela drogie mamy pomyślcie o sobie, o waszym zdrowiu i o tym, że wasze siły nie są niewyczerpywalne i wybierzcie mądrze.