poniedziałek, 16 listopad 2020 10:55

Jakimi firankami gotowymi przyozdobić domowe okna na święta?

Oceń ten artykuł
(1 Głos)
Firanki gotowe żakardowe Firanki gotowe żakardowe

Najczęściej i najchętniej obchodzonymi świętami w Polsce są Wielkanoc oraz Boże Narodzenie. W tym specyficznym okresie wszyscy dbamy o to, aby w naszych domach i mieszkaniach zapanował wyjątkowy wystrój i atmosfera. Najczęściej osiągamy to dzięki stosowaniu charakterystycznych dekoracji i ozdób - także w formie firanek i zasłon.

Jakie firanki gotowe użyć do świątecznych dekoracji? Czy warto zwracać na kolorystykę i jak ją dopasowywać? Sprawdźmy sami!

Firanki na święta Bożego Narodzenia

Wybór w sklepach internetowych jest przeogromny. Strukturą takie firanki powinny nawiązywać do śnieżnej, nieśmiertelnej bieli. Mogą się na nich znaleźć świąteczne aplikacje naszywane lub drukowane, ale nie jest to wymogiem. Czasami wystarczą firany gotowe żakardowe, z motywem przypominającym olbrzymie płatki śniegu. W ten sposób przemycimy do wnętrz odrobinę zimowego klimatu, ale bez niepotrzebnego ochładzania całego wnętrza. Na firankach znaleźć możemy też różnorodne motywy ze świętym Mikołajem, aniołkami, reniferami i pudełeczkami prezentowymi oraz wszystkim, co tylko kojarzy się ze świętami. Takie rozwiązania znakomicie prezentują się we wnętrzach kolorowych, gdzie często kolor każdej ściany jest inny, a każda kapa na fotelu czy sofie mieni się innymi wzorami. Kolor świątecznej zasłony dopasować można także do odcienia posiadanej choinki oraz ozdób na niej umieszczonych. Jeśli mamy w mieszkaniu choinkę przyozdobioną w motywy złoto - srebrno - białe, nic nie stoi na przeszkodzie, aby zasłonę lub firankę w takiej estetyce zaaranżować. Całość z pewnością będzie prezentowała się imponująco.

Firanki na święta Wielkanocne

Firanki na święta Wielkanocne

Firanki na święta Wielkanocne

W czas Wielkiej Nocy wszystko budzi się do życia i nabiera kolorów. Także w naszych domach. Dlatego trzeba zadbać o to, by zasłony świąteczne na czas wiosny zachwycały kolorami i motywami roślinnymi. Właśnie wtedy zaczynają kwitnąć wszystkie kwiaty oraz drzewa, wszędzie zaczyna przyjemnie pachnieć naturą. Dobrze na czas świąt przemycić ten cały klimat do domu w postaci wymyślnego nadruku roślinnego na zasłonie oraz firance. Wiosenne kwiaty na zasłonach wyglądają naprawdę pięknie, a do tego stają się uzupełnieniem tego, co dzieje się na świątecznym stole, nakrytym jasną, wzorzystą serwetą, z licznymi, kolorowymi przysmakami, jajkami, babką i wazonem pełnym pierwszych zerwanych w tym roku kwiatów. Tak zaaranżowana przestrzeń staje się po prostu magiczna. Takiej przestrzeni po prostu nie chce się opuszczać.

Świąteczne inspiracje zasłonowe

Znaleźć można dosłownie wszędzie. Nawet podczas spacerów, obserwując przyrodę. Każdy kształt widziany w przyrodzie jest unikalny. Dobrze jest go zapamiętać, by potem w trakcie poszukiwań w sklepach internetowych znaleźć podobny lub choć zbliżony motyw na zaprojektowanej firance lub zasłonce gotowej. Kształty pochodzące z natury, tak jak i oryginalne kolory, można aranżować w domowych przestrzeniach bez żadnych obaw. Natury nie da się oszukać i zawsze zwycięży ona nad syntetycznymi formami i kolorami.