czwartek, 22 październik 2020 16:51

Skandynawskie aranżacje – jak dodać wnętrzu północnego charakteru?

Oceń ten artykuł
(1 Głos)
Metalowe doniczki w stylu skandynawskim Metalowe doniczki w stylu skandynawskim

Styl skandynawski z roku na rok staje się coraz popularniejszy wśród osób, które urządzają swoje mieszkania i domy. Dzieje się tak z wielu powodów. Jednym z nich jest coraz powszechniejszy dostęp do mebli i dodatków utrzymanych w tej stylistyce. Kolejnym jest możliwość stworzenia estetycznego, minimalistycznego i zarazem przytulnego wnętrza.

Jakie są główne założenia tego stylu i jakie dodatki będą prezentowały się w nim najlepiej?

Styl skandynawski – jakie są jego najważniejsze założenia?

Styl skandynawski wyróżnia się minimalizmem, ale w przytulnym wydaniu. Wnętrza aranżowane w tym stylu są pełne ciepła i przyjazne dla osób, które w nich przebywają. Dominują w nich naturalne kolory takie jak szarości, jasne brązy, biele i beże. Przełamać je można dodając akcesoria w kolorach ciemnego brązu, zieleni lub niebieskiego. Pasują tutaj także dodatki w kolorach czerwonych i czarnych. Trzeba jednak pamiętać, aby nie było ich za dużo, by nie przytłoczyły wnętrza. Pomieszczenia urządzane na modę skandynawską są też jasne i funkcjonalne. Styl ten sprawdza się przy aranżacji praktycznie każdego pomieszczenia.

Czym się kierować wybierając dodatki do wnętrz w stylu skandynawskim?

Wybierając dodatki do wnętrz w stylu skandynawskim, stawiaj w miarę możliwości na te, które wykonane są z naturalnych materiałów. Doskonale pasują tutaj przedmioty wykonane z drewna, kamienia czy nawet metalu. Możesz też wybrać przedmioty, które będą nawiązywały kolorystyką lub fakturą do materiałów naturalnych. We wnętrzach skandynawskich dobrze prezentują się zielone rośliny, dlatego warto wybrać do nich ciekawe, desingerskie doniczki. Przykłady takich przedmiotów znajdziesz między innymi na stronie: https://www.missdeco.pl/blog/inspiracje/modne-metalowe-doniczki-w-stylu-skandynawskim. Pamiętaj, że dodatków we wnętrzach skandynawskich nie powinno być za wiele. O wiele lepiej postawić na jeden wyrazisty przedmiot, niż kilka mniejszych, które będą zapełniały wszystkie wolne przestrzenie w domu czy mieszkaniu.